Menu
Your Cart
Tüm kredi kartlarına Taksit İmkanı!

İnverter

Marka: Lexron
LEXRON MARKA 1KVA / 1KW - 1000W 12V AKILLI İNVERTERKompak tasarımı ile İnverter, Solar Şarj Kontrol Cihazı ve 220V akü şarj cihazını bir araya getirerek tek bir cihazda sunmaktadır.Akıllı İnverter elektriğin olmadığı dağ evi, bağ evi, prefabrik evler gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.  Bunun..
1.711TL
Vergiler Hariç:1.450TL
Marka: Tescom
TESCOM MARKA 1KVA / 1KW - 1000W 12V AKILLI İNVERTERKompak tasarımı ile İnverter, Solar Şarj Kontrol Cihazı ve 220V akü şarj cihazını bir araya getirerek tek bir cihazda sunmaktadır.Akıllı İnverter elektriğin olmadığı dağ evi, bağ evi, prefabrik evler gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.  Bunun..
1.817TL
Vergiler Hariç:1.540TL
Marka: Tommatech
TOMMATECH MARKA 1KVA / 1KW - 1000W 12V AKILLI İNVERTERKompak tasarımı ile İnverter, Solar Şarj Kontrol Cihazı ve 220V akü şarj cihazını bir araya getirerek tek bir cihazda sunmaktadır.Akıllı İnverter elektriğin olmadığı dağ evi, bağ evi, prefabrik evler gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.  Bu..
1.959TL
Vergiler Hariç:1.660TL
Marka: Lexron
LEXRON MARKA 3KVA / 3KW - 3000W 24V AKILLI İNVERTERKompak tasarımı ile İnverter, Solar Şarj Kontrol Cihazı ve 220V akü şarj cihazını bir araya getirerek tek bir cihazda sunmaktadır.Akıllı İnverter elektriğin olmadığı dağ evi, bağ evi, prefabrik evler gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.  Bunun..
2.207TL
Vergiler Hariç:1.870TL
Marka: Tescom
TESCOM MARKA 3KVA / 3KW - 3000W 24V AKILLI İNVERTERKompak tasarımı ile İnverter, Solar Şarj Kontrol Cihazı ve 220V akü şarj cihazını bir araya getirerek tek bir cihazda sunmaktadır.Akıllı İnverter elektriğin olmadığı dağ evi, bağ evi, prefabrik evler gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.  Bunun..
2.336TL
Vergiler Hariç:1.980TL
Marka: Tommatech
TOMMATECH MARKA 3KVA / 3KW - 3000W 24V AKILLI İNVERTERKompak tasarımı ile İnverter, Solar Şarj Kontrol Cihazı ve 220V akü şarj cihazını bir araya getirerek tek bir cihazda sunmaktadır.Akıllı İnverter elektriğin olmadığı dağ evi, bağ evi, prefabrik evler gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.  Bu..
2.478TL
Vergiler Hariç:2.100TL
Marka: Lexron
LEXRON MARKA 5KVA / 5KW - 5000W 48V AKILLI İNVERTER (MPPT) Kompak tasarımı ile İnverter, Solar Şarj Kontrol Cihazı ve 220V akü şarj cihazını bir araya getirerek tek bir cihazda sunmaktadır.Akıllı İnverter elektriğin olmadığı dağ evi, bağ evi, prefabrik evler gibi bir çok alanda kullanılmak..
6.088TL
Vergiler Hariç:5.159TL
Marka: Tescom
TESCOM MARKA 5KVA / 5KW - 5000W 48V AKILLI İNVERTER (MPPT) Kompak tasarımı ile İnverter, Solar Şarj Kontrol Cihazı ve 220V akü şarj cihazını bir araya getirerek tek bir cihazda sunmaktadır.Akıllı İnverter elektriğin olmadığı dağ evi, bağ evi, prefabrik evler gibi bir çok alanda kullanılmak..
7.121TL
Vergiler Hariç:6.035TL
Marka: Tommatech
TOMMATECH MARKA 5KVA / 5KW - 5000W 48V AKILLI İNVERTER (MPPT) Kompak tasarımı ile İnverter, Solar Şarj Kontrol Cihazı ve 220V akü şarj cihazını bir araya getirerek tek bir cihazda sunmaktadır.Akıllı İnverter elektriğin olmadığı dağ evi, bağ evi, prefabrik evler gibi bir çok alanda kullanıl..
7.434TL
Vergiler Hariç:6.300TL
Marka: Lexron
LEXRON MARKA 5KVA / 5KW - 5000W 48V AKILLI İNVERTERKompak tasarımı ile İnverter, Solar Şarj Kontrol Cihazı ve 220V akü şarj cihazını bir araya getirerek tek bir cihazda sunmaktadır.Akıllı İnverter elektriğin olmadığı dağ evi, bağ evi, prefabrik evler gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.  Bunun..
4.425TL
Vergiler Hariç:3.750TL
Marka: Tescom
TESCOM MARKA 5KVA / 5KW - 5000W 48V AKILLI İNVERTERKompak tasarımı ile İnverter, Solar Şarj Kontrol Cihazı ve 220V akü şarj cihazını bir araya getirerek tek bir cihazda sunmaktadır.Akıllı İnverter elektriğin olmadığı dağ evi, bağ evi, prefabrik evler gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.  Bunun..
5.192TL
Vergiler Hariç:4.400TL
Marka: Tommatech
TOMMATECH MARKA 5KVA / 5KW - 5000W 48V AKILLI İNVERTERKompak tasarımı ile İnverter, Solar Şarj Kontrol Cihazı ve 220V akü şarj cihazını bir araya getirerek tek bir cihazda sunmaktadır.Akıllı İnverter elektriğin olmadığı dağ evi, bağ evi, prefabrik evler gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.  Bu..
5.269TL
Vergiler Hariç:4.465TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 21 (2 Sayfa)

Inverter Nedir, Çeşitleri Nelerdir?

İngilizce bir kelime olan inverter, dilimizde invertör, evirici ya da güç dönüştürücü olarak kullanılmaktadır. Inverter nedir, ne işe yarar, nerelerde kullanılır, çeşitleri nelerdir merak ediyorsanız sizler için hazırladık:

Nedir, Ne İşe Yarar?

DC kaynağından aldığı gerilimi işleyip AC gerilimine getiren bir güç dönüştürme aygıtıdır. Diğer bir ifadeyle, doğru akımı (12V, 24V ve 48V) da alternatif akıma (220V, 50 Hz) çeviren, frekansları düzgün şekilde ayarlayan cihazlara evirici denmektedir. 3 fazlı çalışma sistemine sahip olan eviriciler elektrikli sistemlerin taşıyıcı kolonlarındandır çünkü üretilen elektriğin kalitesini, sağlıklı bir şekilde kullanılabilmesi adına şebeke özelliklerine eş hâle getirmektedir.

0,5 ila 2.000 Hz aralığında hız ayarı yapabilen inverter aracılığıyla alınan elektrikle ev ve iş yerlerinde ya da şehir dışındaki alanlarda elektrikli cihazları güvenle kullanmak mümkün hâle gelmektedir.

Inverter Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Güç dönüştürücüler temel olarak iki ana grup altında toplanmıştır. Bu ayrım, eviricinin kullanıldığı alanda şebekenin bulunup bulunmadığına göre yapılmıştır. Şebeke yokluğunda kullanılmak üzere üretilen eviriciler off-grid inverter olarak; şebekeye bağlı sistemlerde kullanılmak üzere üretilen eviriciler ise on-grid inverter olarak adlandırılmaktadır.

Off-grid olanlar ekseriyetle depolamalı sistemler için olup güneş ve rüzgârdan yararlanırlar. Çiftlik, bağ, yayla evleri ile otoyollar, köyler, dağlar, GSM baz istasyonları off-grid invertörlerin kullanım alanlarına örnek olarak verilebilir.

Akü olarak kullanılan on-grid eviriciler ise kendi içinde üçe ayrılmaktadır: Merkezî, mikro ve dizi. Sırasıyla bu eviricilerin özelliklerine değinecek olursak ilki büyük güçlerde (santral), ikincisi parçalı gölgelenmenin yoğun olduğu çatı sistemlerinde ve üçüncüsü yine hem çatı sistemlerinde hem de sahalarda kullanılmaktadır.

Bakım ve Uyarılar

Isıdan etkilenmesi nedeniyle inverter’lar yanıcı ve parlayıcı maddelerin yakınında, güneş ışınlarını direkt alan bir noktada bulundurulmamalıdır. Eviricilerin ömürlerini üreticisinin belirttiği vakitte tamamlamalarını sağlamak için hava alan korunaklı bir yerde muhafaza edilmeleri ve yıllık bakım görmeleri gerekmektedir. Şayet cihazda paslanma oluşursa bunların da temizlemesi, muhtemel sorunların önlenmesi adına zaruridir. Cihazın içine yabancı madde girmemesine de önem verilmelidir.